Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Toyota RAV4 2.4 i 16V VVT-i, podróż do Gdańska

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Toyota RAV4 2.4 i 16V VVT-i, podróż do Gdańska

    Chciałem właśnie sprawdzić te przekaźniki tylko nie wiem gdzie ich szukać...
    Możecie mi podać jakiś link albo zdjęcie gdzie jest skrzynka?

    EDIT:

    Dziwna sprawa, auto postało przez noc na podziemnym parkingu i dzisiaj bez najmniejszego problemu odpaliło za pierwszym razem. Świece się zaświeciły na sekundę i auto odpaliło "od strzała".
    Mimo wszystko odstawiłem auto do elektryka na diagnostykę.
    Ma ktoś jakieś sugestie na co zwrócić uwagę aby sytuacja się nie powtórzyła?
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

  • #2
    Toyota RAV4 2.4 i 16V VVT-i, podróż do Gdańska

    wczoraj z kumplem...
    bak 50L :shock: , tankowanie w Warszawie, tankowanie przed Gdańskiem i tankowanie w Sierpcu, głośny, wolny muł, byłem w lekkim szoku :lol:

    aczkolwiek potem skumałem, że trudno spodziewać się innego spalania w tym samochodzie, mimo wszystko odzwyczaiłem się :lol:

    [ Dodano: Czw 09 Lut, 12 10:20 ]
    a, i z tego co widzę to tankowanie dzisiaj nieuniknione :lol:

    [ Dodano: Czw 09 Lut, 12 10:36 ]
    a jednak, bak ma 56litrów :kciukgora :lol:
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • #3
      Z tym silnikiem, to jeszcze pewnie automat? :szeroki_usmiech W Avensis to był swego czasu topowy silnik, ale z racji automatu (nie występował z ręczną) osiągi miał jak dwulitrówka w manualu, tylko spalaniem zdecydowanie nad nim górował... właściwie, to raczej dołował :lol: . A dodając do tego wysokość szafy RAV4, to pod względem spalania, to rasowy SUV
      :
      : Beżowa Turbokrowa MORE Power :twisted:
      :
      : Było 177KM/264Nm powered by Skoda Auto
      : Jest 218KM/309Nm powered by Rogalotti
      :

      Komentarz


      • #4
        Napęd 4x4 też swoje dorzuca
        Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

        "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

        Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

        Komentarz


        • #5
          masakra te ravki...taka prawda...podobno suzuki vitary to też szmelc. Mój brat w pracy jeździł, mówił że h....głośne to auto i napęd na stałe na 4 za głośno pracuje. Auto padaka generalnie podobno, no chyba że laski lubią na bulwar i do galerii tym pojechać, to dla nich może i dobre.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Super_Be
            Z tym silnikiem, to jeszcze pewnie automat?
            oczywiście :lol:
            saport techniczny baj DGW
            była BKD+DSG '05 120kkm
            była BXE '08 190kkm
            no i nie ma :-)

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez sew1981
              masakra te ravki...taka prawda...podobno suzuki vitary to też szmelc. Mój brat w pracy jeździł, mówił że h....głośne to auto i napęd na stałe na 4 za głośno pracuje. Auto padaka generalnie podobno, no chyba że laski lubią na bulwar i do galerii tym pojechać, to dla nich może i dobre.
              Nie podobno ale szczera prawda vitara z 2 litrową benzyną do 90km/h to jeszcze jak cię mogę powyżej 100km/h zaczyna się robić bardzo głośno a powyżej 120km/h kończy się ten samochód ani komfortu ani przyspieszenia,od tamtej przejażdżki chyba wyleczyłem się z tego typu samochodów,chociaż ostatnia przejażdżka Jeep Grand Cherokee chyba coś ok. 3,9 D w automacie jest zupełnie innym doznaniem całkiem fajnie śmiga z ponad 2 tonami na lawecie nie czuć utraty mocy tylko to spalanie w granicach 17-20l zwala z nóg(chociaż wadą jest włączanie 5 biegu dopiero powyżej 120km/h więc praktycznie cały czas jedziemy max na 4)
              Marcin



              My ©koda is fantastic

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez sosna1
                (chociaż wadą jest włączanie 5 biegu dopiero powyżej 120km/h więc praktycznie cały czas jedziemy max na 4)
                Można "ręcznie" przerzucić na 5 ty bieg przesuwając dźwignię w prawo

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez szkoda
                  głośny, wolny muł
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez hubert78
                    Zamieszczone przez sosna1
                    (chociaż wadą jest włączanie 5 biegu dopiero powyżej 120km/h więc praktycznie cały czas jedziemy max na 4)
                    Można "ręcznie" przerzucić na 5 ty bieg przesuwając dźwignię w prawo
                    A na to nie wpadłem ale sprawdzę.
                    Marcin



                    My ©koda is fantastic

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez szkoda
                      głośny, wolny muł, byłem w lekkim szoku
                      Szkoda, co sie dziwisz, to typowy SUV
                      To takie auto do niczego - ani to wygodne, ani oszczędne, ani porządnie wykonane, ani terenowe. Tak jak pisałem w temacie o SUV-ach, na przykładzie właśnie RAV 4 - cena Avensisa, komfort Aurisa, a wykonanie Yarisa.
                      Naprawdę nie wiem po co ludzie te SUV-y kupują.
                      Czarny Elegance

                      Komentarz


                      • #12
                        pod kościołem prezentują się świetnie
                        ech...
                        TomikT

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez tomikt
                          pod kościołem prezentują się świetnie
                          I nic poza tym :diabelski_usmiech

                          >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                          Komentarz


                          • #14
                            i po śniegu pobrodzą
                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez zepter00
                              Napęd 4x4 też swoje dorzuca
                              Jeśli to wersja USA, to napęd 4x4 wcale nie jest taki oczywisty...
                              Adam... Używam:
                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                              Passek: B6 175KM/366Nm

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez sew1981
                                masakra te ravki...taka prawda...podobno suzuki vitary to też szmelc. Mój brat w pracy jeździł, mówił że h....głośne to auto i napęd na stałe na 4 za głośno pracuje. Auto padaka generalnie podobno, no chyba że laski lubią na bulwar i do galerii tym pojechać, to dla nich może i dobre.
                                Akurat Grand Vitara jest najdzielniejsza i najtwardsza ze wszystkich SUVów i w terenie zajedzie najdalej spośród nich... o Yeti I Scoucie nawet nie wspominając. GV 5D każda a w 3D z dieslem i chyba benzyną 2,4 , ma nie tylko szczątkową ramę i stały napęd wszystkich kół ale też i reduktor dzięki któremu w kopnym piachu nie przypali - nie spali sprzęgła, tak samo jak ruszając pod stromą górę. Może też bez problemu przeciągnąć małą ciężarówkę. Nie jest też, zwłaszcza w dieslu autem dla pań, tylko dla mężczyzn którzy potrafią zmieniać biegi i nie mówią ze mają obolałe rączki od tego. W specjalistycznych pismach o autach terenowych i SUVach zbiera pochlebne opinie także w używanych. Ma drobne kłopoty z elektroniką np ze sterownikiem ABSu ale bywają o wiele gorsze rzeczy. Natomiast benzynowa RAVka jest najbardziej niezawodnym SUVem. Ma też w wersji 4x4 stały napęd wszystkich kół a nie jakieś haldexy czy inne sprzęgła elektromagnetyczne, czy pompy hydrauliczne. Prowadzi się jak dobre GTI a na śliskim nawet lepiej. :? Wnętrze jest jak w aucie sportowym ma piękne zegary z białym tłem z centralnym obrotomierzem. Silniki benzynowe w nich są bardzo dobre, tylko przeznaczone na rynki gdzie ludzie zarabiają uczciwe pieniądze a dwa zbiorniki paliwa nie kosztują tyle co spory procent pensji. :?

                                Lepiej niech osoby które nie wiedzą o czym piszą zwłaszcza o tym co dane auto może a czego nie może - zapoznają się z tematem.

                                [youtube] [/youtube]

                                [youtube] [/youtube]

                                [youtube] [/youtube]

                                [ Dodano: Pią 10 Lut, 12 17:46 ]
                                Zamieszczone przez Agamek12
                                Zamieszczone przez zepter00
                                Napęd 4x4 też swoje dorzuca
                                Jeśli to wersja USA, to napęd 4x4 wcale nie jest taki oczywisty...
                                Ale takich aut (2WD) się praktycznie nie sprowadza bo popyt na nie jest znikomy.
                                Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                Komentarz


                                • #17
                                  Re: Toyota RAV4 2.4 i 16V VVT-i, podróż do Gdańska

                                  Zamieszczone przez szkoda
                                  wczoraj z kumplem...
                                  bak 50L :shock: , tankowanie w Warszawie, tankowanie przed Gdańskiem i tankowanie w Sierpcu, głośny, wolny muł, byłem w lekkim szoku :lol:

                                  aczkolwiek potem skumałem, że trudno spodziewać się innego spalania w tym samochodzie, mimo wszystko odzwyczaiłem się :lol:

                                  [ Dodano: Czw 09 Lut, 12 10:20 ]
                                  a, i z tego co widzę to tankowanie dzisiaj nieuniknione :lol:

                                  [ Dodano: Czw 09 Lut, 12 10:36 ]
                                  a jednak, bak ma 56litrów :kciukgora :lol:
                                  Pocieszyleś mnie!!! A już się martwiłem że mi dużo pali. Latem mieszczę się w 7,5/100 teraz jest 8,2/100))

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    kazik4x4 piszesz o trasie?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez natash
                                      kazik4x4 piszesz o trasie?
                                      70% miasto, 30% trasa. W mieście odcinki ok.6-7km. W zeszłą zimę było nieco więcej, ale po programie spadło ca. 1l/100km.

                                      [ Dodano: Pią 10 Lut, 12 23:37 ]
                                      W OI po programie ze 101KM na 145KM, na zbiorniku rekordowo trzasnąlem 1360km) okolice wawy - rovnij (CRO) zbiornik 72l, w Scoucie nie próbowałem jeszcze ekonomicznej jazdy długodystansowej, ale spokojnie bym zszedło poniżej 6/100km

                                      Kiedy miałem W124 3000cm diesel w automacie potrafilem zejść przy dobrych warunkach drogowych do 5.5l/100km, a zrobienie 950km na 60l paliwa było częstym zjawiskiem w tym co tu nie mówic dużym i ciężkim aucie z klasycznym dieslem

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        To zacny wynik O2 100% miasto i mam min. 8 lytrów, jazda muskając gaz, odcinki ok. 15 km.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez natash
                                          To zacny wynik O2 100% miasto i mam min. 8 lytrów, jazda muskając gaz, odcinki ok. 15 km.
                                          Zrób sobie program, spalanie poleci min 0,5l w dół.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez szkoda
                                            tankowanie w Warszawie, tankowanie przed Gdańskiem
                                            Eee... To nawet ja dojezdzam do Gda na jednym baku... :lol:
                                            "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                                            Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                                            STOP ECO-TERRORISM!

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Purchawa
                                              Zamieszczone przez szkoda
                                              tankowanie w Warszawie, tankowanie przed Gdańskiem
                                              Eee... To nawet ja dojezdzam do Gda na jednym baku... :lol:
                                              W OI 4x4 (zbiornik 72l) ruszając z południowych okolic Wawy to na jednym baku robiłem Jastrzebią Górę, kręciłem się na miejscu - Hel, Żarnowiec itp. i spokojnie na tym wracałem do domu

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Ja dzisiaj pojeździłem trochę po Ursynowie Civikiem VII gen z silnikiem 1.6 16V 110 KM. Przy naprawdę moim pozytywnym nastawieniu do tego samochodu, muszę z przykrością stwierdzić że jest lekka tragedia. Nie jedzie kompletnie, kręcić to trzeba Bóg wie jak, dalej to nie jedzie. . .a myślałem że kupię niedługo taki samochód. . . . :roll:

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Dzida, VII-ka to chyba toto brzydkie przed "UFO"?
                                                  Adam... Używam:
                                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X